
Het schiet niet op. Vorig jaar was de conclusie van de verenigde camperbezitters en -verkopers van Spanje (Aseicar) dat het land nog minimaal 2000 camperplaatsen nodig heeft om de achterstand op landen als Duitsland en Frankrijk enigszins in te lopen. Nou dat gaat met dit trage tempo zeker niet lukken. Andere jaren kwamen we toch altijd wel rond de 90 of 100 nieuwe locaties uit. Dit jaar zitten we nog niet eens op de helft. We hebben er – jawel – 48 geteld. Een detail valt wél op; het oprukken van de Franse uitbater Camping-Car Park.
Eén voordeel. Een groot aantal van de afgelopen jaar aangekondigde nieuwe locaties is inmiddels al verrezen en zelfs toegankelijk. Maar het is deze periode vooral treurnis. Areasac, de Spaanse camperorganisatie die wij volgen bij het aankondigen van nieuwe plekken, kan nauwelijks veel positiefs melden.

Zie ook: populair Spanje heeft minstens 2000 extra camperplekken nodig
Ja, de al eerder, ook door ons aangekondigde camperplaatsen in Salamanca en San Sebastián gaan komen. Maar de grote vraag blijft wanneer. We hebben deze twee dan ook niet in deze lijst opgenomen. We weten weliswaar dat ze op het programma staan. Al jaren. En ook dat ze ooit open zullen gaan. Maar zolang er geen echte datum wordt genoemd, heeft het geen zin deze aanwinsten wederom in onze CP-lijst te melden. Zodra ze open gaan, zullen wij er als haantje de eerste bij zijn.
Ontdek het onbekende Spanje met onze digitale reisgidsen en routeboeken zoals: het grote Spaanse routeboek (5500 km), de reisgidsen over Costa de la Luz, natuurgebied Cabo de Gata & Costa Almería en het routeboek València met de rijstgebieden van Spanje & Portugal. Plus: de stadsgidsen València, Cádiz en Almería. Nieuwste uitgave: het grote Picos de Europa-boek. Veel genietplezier! Namens de reisjournalisten-uitgevers Walter en Janine. Meer info? Klik hier.
Niet dat we verwachten dat er de komende twee maanden ineens 50 nieuwe locaties bijkomen, maar we zijn dit jaar wel eerder dan andere jaren begonnen met tellen. Meestal krijgen jullie zo rond begin juli de nieuwste, jaarlijkse CP-lijst van Janine, maar omdat we verwachten dat meer mensen door alle toestanden in de wereld beter gaan zoeken, wilden we jullie eerder van de nodige informatie voorzien. Je kunt maar beter goed voorbereid op reis gaan. Mochten er belangrijke nieuwe ontwikkelingen in mei en juni 2026 zich voordoen dan zullen we jullie daar uiteraard van de hoogte stellen.
Gericht op de nog onontdekte camperplaatsen
Nog een kleine kanttekening: als nieuwe camperplekken inmiddels al op NKC Campercontact staan en door sommigen beoordeeld zijn, hebben we ze niet opgenomen in onze lijst. Het heeft geen zin om elkaar te beconcurreren. Bovendien gaat het erom dat je weet dat je ergens terecht kan. Wij richten ons wat dat betreft vooral op vooraankondigingen en plekken die echt nieuw en ook nog vaak onontdekt zijn.

Opvallend tussen juli 2025 en eind april 2026 is dat meerdere bestaande camperplaatsen gerenoveerd of zelfs uitgebreid worden. Zo gaat bijvoorbeeld de populaire locatie in Villaviciosa in de buurt van Gijón groeien met 50 nieuwe plekjes. We hebben dit soort uitbreidingen niet in deze lijst gezet, omdat het om bestaande locaties gaat en er dus ‘niets’ nieuws onder de zon is, behalve een verbetering.
Camping-Car Park rukt op in Spanje
Wat je trouwens in meerdere landen ziet is het oprukken van Camping-Car Park. Deze Franse organisatie heeft inmiddels in Frankrijk vele parken omgebouwd tot ietwat luxere verblijfplaatsen die alleen nog toegankelijk zijn met een pas. Die kaart kun je eenmalige aanschaffen, waarna je voor elke locatie een vast bedrag betaalt.
In Duitsland maakt deze commerciële partij al langer haar opwachting. Je ziet ze nu ook in Spanje over de grens komen. In totaal hebben ze inmiddels 20 cp’s opgezet, waarvan er liefst 5 in Spaans Baskenland. In de toeristenmagneet en deelstaat Valenciana zijn het er inmiddels 4. Voor gemeenten maakt Camping-Car Park het gemakkelijk. Zij zorgt voor een keurig aangelegde plek met de nodige faciliteiten en de gemeenten kunnen genieten van bezoekers en opbrengst.
Meer betalen, minder gratis staan
En ja, daarmee ben je je gratis staplaats kwijt, want Camping-Car Park doet niets voor niets. In Culla in Comunidad Valenciana en in Lesaka in de Spaanse deelstaat Navarra kun je voor 6 euro op een Camping-Car Park parkeren.

Camping verliest van camperplek
Ook een wel leuk detail vonden we het feit dat een particulier bij de gemeente Agua Amarga in het zuidoosten van Spanje een aanvraag heeft ingediend om een camping te beginnen. Deze is afgewezen, omdat de plaats aan de kust in de buurt van Almería al een goedlopende camperplaats heeft. Een beetje de omgekeerde wereld, want normaal zijn het vaak campings die dwars gaan liggen als er ergens een camperplaats verrijst.
Kortom: in Spanje wordt het camperen heel serieus genomen. Alleen worden die 2000 nieuwe locaties met geen mogelijkheid gehaald. Jammer voor ons. Maar zeker ook jammer voor Spanje. Want camperaars geven nog altijd behoorlijk wat geld uit als ze hun thuis parkeren.
Campersmuikjegaatlos.nl-Camperplaatsen-25-26-Spanje.






.
Zie ook: Janine’s CP-lijstjes

‘Het grote Spaanse routeboek’ neemt je mee op reis door het onbekende, maar mooie Spanje en het rustige deel van de Portugese Algarve. 10 Interessante reisroutes hebben we samengesteld waarbij we jullie kennis laten maken met steden, cultuur én natuur. 5500 Kilometer wordt beschreven met 79 rust- en verkenningsplekken. EXTRA: we hebben zo’n 80 Gps-bestanden toegevoegd! Het digitale boek bezit ruim 1000 foto’s en zo’n 170 handige kaarten, ondersteund door weblinks. Aantal pagina’s: 847. Prijs: 29,99 euro. Meer info? Klik hier.
Interesse? Ga dan naar: Apple Bookstore Of: Boekenbestellen.nl (Pdf)
Ontdek meer van Camper Smuikje gaat los
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
